Vyšší odborná škola

Absolvent vzdělávacího programu 26-41-N Elektrotechnika – mechatronické systémy získá znalosti v interdisciplinární problematice mechatronických systémů. Těžiště jeho odborných vědomostí a dovedností je v oblastech elektroniky, energetiky, strojírenství, komplexní utomatizace a výpočetní techniky.
Charakteristickým rysem absolventa není pouhé mechanické používání naučených vědomostí a získaných dovedností, ale rozvíjení myšlenkového aparátu a systematického postupování při řešení problémů, které je pro technika nezbytné.
Dokumenty VOŠ

Co Vám můžeme nabídnout? Čím se můžeme pochlubit?

VOŠ je primárně určena pro absolventy středních odborných škol, ale díky skladbě předmětů v prvním ročníku u nás úspěšně studují také absolventi gymnázií i absolventi netechnických škol. Absolventské práce některých našich studentů jsou na špičkové úrovni a dělají jim i nám velkou reklamu. Sami se můžete přesvědčit zde.

Podívejte se na videodokument o jedné z těchto absolventských prací.

Výuka probíhá zejména v moderně vybavených laboratořích (odborných učebnách). Se všemi laboratořemi se studenti seznámí v 1. ročníku v rámci motivačního předmětu Laboratoře.

Součástí studia je odborná praxe ve firmě dle studentova výběru v délce jednoho období (16 týdnů), mnoho našich absolventů si zde udělá tak dobré jméno, že následně dostávají nabídku k trvalému pracovnímu poměruklademe důraz na samostatnou i týmovou práci studentů a na schopnost prezentovat výsledky vlastní práce.

  • spolupracujeme s mnoha firmami v regionu, např. ABB a. s., ČEZ a. s., Efaflex-CZ, JE Temelín, KOVOSVIT MAS, Schneider Electric a. s. atd.
  • organizujeme pro studenty exkurze do firem;
  • aktivně se účastníme tuzemských i zahraničních veletrhůmáme schválený vzdělávací program s kreditním systémem hodnocení vzdělávání, který přináší mnohé výhody pro studenty
  • ve druhém ročníku volbu jednoho ze tří zaměření (MechatronikaInformační a řídicí technikaAutomatizace v energetice)
  • uznávání našich předmětů na některých vysokých školách
  • snížení doby strávené ve škole (cca 26 hodin za týden) a dostatek času na domácí přípravu, řešení projektů a individuální konzultace
  • pokračování ve vyšším ročníku bez uzavření všech předmětů
  • volba povinně volitelných a volitelných předmětů
  • větší provázanost a návaznost jednotlivých předmětů

Zajímá-li Vás více, napište nám na e-mail cop(@)copsu.cz nebo zavolejte na telefon 381 407 101, 381 407 201, v ideálním případně si domluvte osobní návštěvu školy.