Adaptační kurzy Sezimácké střední

logo sezimacká střední

Adaptačních kurzů se zúčastnili žáci prvních ročníků COP se svými třídními učiteli.
Kurzy probíhaly v období od 5. do 7. září v Roudné u Tábora a na Monínci.
Žáci se seznámili se svými spolužáky a učiteli při různých sportovních a vzdělávacích aktivitách.

Adaptační kurzy prvních ročníků – reakce žáků

Když jsme přijeli na Monínec, měl jsem pocit, že se s nikým neseznámím ani nesblížím. Hned první den jsme ale začali discgolfem, který byl pro mě moc zajímavý, pokračovali jsme paddleboardem, na večer jsme měli zamluvený wellness a potom jsme si povídali na pokojích. Další dny jsme pokračovali jinými aktivitami a při odjezdu jsem byl překvapen, jak se naše třída stmelila.

Adaptační kurz velice doporučuji, navíc samotný hotel byl nový a moderní a dobře tam vařili.
(Jakub Dohnal, žák třídy ET1)

I přes to, že jsem to tiché dítě v rohu třídy, Monínec jsem si užil. Zjistil jsem, kdo se jak jmenuje, kdo je v čem dobrý a tak podobně. Ani chvíli jsem se necítil sám. Potkal jsem se tady i s kamarády ze základní školy a hlavně jsem při jednotlivých aktivitách zjistil, že ve třídě mám velmi dobré spolužáky. Na adaptačním kurzu byla velká zábava, sblížil jsem se se spolužáky a taky se tam krásně spalo J.
(Jakub Uhlíř, žák třídy ET1)

Na Monínci se mi tak líbilo, že bych tam někdy rád jel i na dovolenou s rodinou…
(Roman Šesták, žák třídy ET1)

Aktivity mě bavily. Poprvé jsem si zahrál discgolf a zajezdil na paddleboardu. A nejlepší byla obří skluzavka, kterou sjel i náš třídní učitel. I jídlo bylo dobré a mohli jsme ho jíst na terase s výhledem do krásné české krajiny. Ubytování bylo skvělé: televize, venkovní a vnitřní bazén, vířivka, prostě nádhera. Velká pohoda panovala celé tři dny. Škoda, že jen tři dny, jel bych tam znovu na celý týden.
Na adaptační kurz budu mít krásné vzpomínky.
(Jakub Bučinský, žák třídy ET1)

Nejlepší zážitek z adaptačního kurzu byl podle mě lanový park: spousta adrenalinu, což je velmi zábavné. Jste nad zemí, lezete přes překážky… Opravdu jsem si to užil. Adapťák byl celkově super! Škoda, že jsme tam nebyli celý týden!
(Martin Náhlík, žák třídy SG1)

Za celou třídu SG1 asi mohu říct, že nás adaptační kurz moc bavil. I když svou třídu znám jen krátce, mám pocit, že se známe už odmalička, a to díky adaptačnímu kurzu. Byl to moc pěkný výlet a jsem rád, že jsem měl možnost se ho zúčastnit.
(Jakub Pánek, žák třídy SG1)

Adaptační kurz jsme si všichni užili. Sedli jsme si jako třída, ale poznali jsme se a rozumíme si teď i s ostatními třídami, které tam byly s námi.
(Julie Kornherrová, žákyně třídy SG1)

Adaptační kurz jsem si velice užil: na hotelu tělocvična ping-pongem a stolním fotbalem a různé další vybavení. Aktivit byla také spousta a velmi zábavných. Celý pobyt se mi moc líbil a klidně bych si ho s třídou i zopakoval.
(Filip Bártek, žák třídy SG1)