Sevilla, Španělsko – den I

logo Erasmus02

ZÁPISKY ZE ŠPANĚLSKA POPRVÉ. Zahraniční mobility pro žáky Sezimácké střední.

Konečně. Po celodenním nedělním cestování jsme před půlnocí dorazili do našich přechodných domovů. Obýváme dva byty – jeden kluci, druhý holky. Domy zvenku nevypadají zrovna přepychově, ale oba byty jsou útulné a vybavené novým nábytkem. Nechybí ani typické prvky španělského designu – schodiště obložené malovanými dlaždičkami a mříže na oknech.

V pondělí nás Španělsko přivítalo, jak se na něho sluší a patří – prosluněnou oblohou, teplem, dobrou náladou a temperamentem.

Hned ráno jsme přesvědčili, že ne marně je jedním z nejznámějších španělských výrazů mañana (kdo výraz nezná – volně přeloženo „zítra je taky den“) Původně plánovaná prohlídka města s průvodkyní byla odložena na zítřek, a tak jsme  dopoledne využili k zazásobení svých ledniček. Ceny v obchodě jsou příznivé, nabídka pestrá, hlad tedy rozhodně nehrozí.

Po lehkém obědě se nám nechtělo sedět s nohama nahoře a držet siestu (i když nám to v pokynech pro naši cestu bylo doporučováno) a raději jsme se vydali na vlastní pěst objevovat krásy historického centra. Stojí opravdu zato. A to jsme jich zatím viděli jenom pár.

Byl totiž čas na návrat, protože na studenty čekaly ještě pracovní povinnosti. Máme tři skupiny – Martin, jako odvážný mladý muž, tvoří skupinu sám. Jeho pracovní náplní bude příprava a organizování výletů po Seville (ne pro nás, ale pro klienty dané organizace). Druhou skupinu tvoří dvě Terezy. Jejich úkolem bude příprava a vedení sportovních kroužků pro děti z prvního stupně základní školy. Poslední skupinu tvoří smíšená dvojice – Adriana a Kryštof. Ti přeberou zodpovědnost za chod tenisových kurtů.

Každá skupina má jinou pracovní dobu. Poslední končí až ve 20:30. To se tady ale začíná teprve smrákat a přestává být horko, takže je ten nejlepší čas vyrazit do ulic. Všude se to hemží lidmi, terasy restaurací a barů jsou obsazeny, v centru města hraje na pódiu živá muzika, která málokoho nechá stát v klidu. Kdo netančí, alespoň se pohupuje do rytmu. Dobrá nálada je prostě nakažlivá a my jsme rádi, že jsme ji také chytli.