Středoškolská odborná činnost / SOČ

logo soč

Ve čtvrtek 18. 4. 2024 proběhlo v Domě dětí a mládeže České Budějovice krajské kolo 45. ročníku soutěže Středoškolské odborné činnosti. A pro naši školu velmi úspěšně. Michal Zděnek ze třídy IT4 v kategorii Pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času s prací na téma Návrh a vývoj aplikace pro podporu práce na projektech ve školní výuce získal první místo a postoupil tak do celorepublikového finále.

V kategorii Elektrotechnika, elektronika a telekomunikace s prací Úprava panelu pro prezentaci inteligentního LED osvětlení obsadil Martin Čížek ze třídy ETS4 třetí místo.

V kategorii Strojírenství, hutnictví, doprava měla naše škola dokonce dva zástupce. Ze třídy ETS4 s prací Návrh a výroba měřidla pro měření průměru válce spalovacího motoru se umístil Matyáš Stránský na pátém místě a na druhém místě s licitací do celorepublikového kola skončil Tomáš Jiříček s prací Návrh a simulace dvoudobého spalovacího motoru s rotujícím válcem.

Všem účastníkům vedení školy gratuluje a vedoucím prací srdečně děkuje.