Fotbal – okresní kolo

sporty

Žáci naší školy se dne 20.4. 2023 zúčastnili okresního kola turnaje středních škol ve fotbalu. Za účasti osmi středních škol se turnaj odehrál ve dvou skupinách. Pouze vítěz skupiny měl možnost hrát finále. Naši borci byli zařazení do těžší skupiny, nicméně ambice měli nejvyšší.

To se potvrdilo hned v prvním utkání, kdy s přehledem zvítězili nad SŠSaI Tábor. Ve druhém zápasu se utkání proti SeŠZ Tábor odehrávalo jen na polovině soupeře. Soupeř urputně bránil s 10ti hráči své pokutové území a našim klukům se i přes velikou snahu nepodařilo skórovat.

Ve třetím zápase jsme se podle předpokladů utkali o postup do finále s táborskou průmyslovkou. I tady naši kluci sehráli zápas na polovině soupeře. Velikou převahu přetavili ve vedoucí gól. Ovšem ke konci zápasu přišla v defenzívě naše jediná fatální chyba v celém turnaji a soupeř jedinou střelou na branku vyrovnal. Přes enormní snahu našich kluků se již nepodařilo strhnout vítězství na naši stranu. Jenom díky horšímu skóre se nepodařilo postoupit do finále. I přes obrovské zklamání kluci zmobilizovali svoje síly a v boji o 3. místo porazili bez problémů mužstvo OA Tábor.

Všem našim klukům děkujeme za reprezentaci školy a hlavně za bojovnost a fotbalové srdíčko,  za skvělou hru, kterou ocenili i naši soupeři.

Fotbal zkrátka někdy nemá skutečně logiku 🙂