Zhodnocení školní akce – kurz sebeobrany

Dne 3.2.2022 proběhl na naší škole kurz na téma šikana a sebeobrana. Doufáme, že se studentům akce líbila a že jsme jim rozšířili obzory v tomto odvětví. Ačkoli se kvůli situaci nemohli akce zúčastnit všichni žáci, kteří by chtěli, byla účast poměrně velká a hodnocení od našich studentů kladné.

Zde jsou hodnocení některých žáků, kteří se akce zúčastnili:

Zbyněk Peterka IT.4 

Akce se mi moc líbila, hlavně pak praktická část, kde jsme si ukázali pár základních hmatů a chvatů, jak se před útočníkem ubránit.

Tomáš Novotný IT.4

Přednáška o sebeobraně byla skvělým zpestřením běžné každodenní výuky. Studenti měli v ranních hodinách přednášku o tom, jak se bránit a předejít šikaně, která bývá v dnešní době velice častá. Abychom se mohli proti známé školní šikaně bránit, je potřeba vědět, jak se bránit, když nám chce cizí osoba ublížit. Pro tuto příležitost si Pan Karman připravil v prostorách školní tělocvičny praktickou ukázku a zároveň možnost si vyzkoušet základy sebeobrany. Z tohoto dne si přináším nové zkušenosti a jsem rád, že něco podobného mohlo být zrovna v Naší COPce ! Jediné, co bych asi vytknul, že nám Pan Karman neukázal více praxe, např. vyproštění ze země, blokace apod.

Jan Pokorný ETS.3

Byl jsem požádán, jestli bych mohl udělat nějakou zpětnou reakci na nedávnou školní akci s tématem sebeobrany. No, jak bych začal…celá akce byla celkem povedená, bylo vidět že páni prezentující vědí o čem mluví a zároveň se snažili zapojit žáky a ptali se jich na otázky. Je sice pravda že samotná „teoretická“ část byla trochu méně zajímavá, ale za to „praktická“ část to vše vynahradila. Bohužel co však musím vytknout je samotné domlouvání akce ze strany školního parlamentu, bylo vidět že někteří členové nic pro parlament nedělají, tím pádem to vše zbylo na chudinku paní učitelku Aubraye a ostatní členy :D. Navrhoval bych trochu poupravit složení parlamentu, ale samozřejmě je to jen můj názor a je tedy možné že se pletu.

Angelika Kiss ETS.3

Tato školní akce se skládala z přednášky a praktické části. Na přednášce jsme si říkali o tom, kde se můžeme setkat s násilím a jak to řešit. Pak nás čekala názorná ukázka sebeobrany v různých životních situacích – někdo na nás jde s nožem, chce nás praštit, přitlačili nás ke zdi. Líbilo se mi, že nám nejenom ukázali, ale měli jsme možnost si to i vyzkoušet. Trenéři nám případně vysvětlili, co děláme špatně a poradili, jak se toho vyvarovat. Jen mě mrzí, že to tak rychle uteklo.

Na závěr bych chtěl akci zhodnotit jako člen studentského parlamentu.

Kurz sebeobrany se přes zmatky v zařizování ze strany parlamentu vcelku povedl. Teoretická část byla dobře zpracována a odprezentována, i když bych preferoval více vlastních materiálů od prezentujícího trenéra, a ne jenom jedno staré vypůjčené video. Praktická se poté povedla ještě o něco víc. Trenéři byli velmi důkladní a dali nám dostatek času abychom si všechno vyzkoušeli a k tomu nás stačili všechny jednotlivě obejít a případně opravit v chybách které jsme dělali. Akci proto hodnotím kladně, jelikož předčila moje očekávání. 

Děkujeme všem za účast.

Radek Zedníček