Zdravý životní styl – přednáška

logo_2021

Dne 15. 3. 2023 proběhne ve velké aule naší školy přednáška Mariana Jelínka, jejímž tématem bude zdravý životní styl. V čase od 8:50h do 11:40h se uskuteční celkem dvě devadesátiminutové přednášky, a to pro dvě skupiny tříd. Na místě bude možnost zakoupit níže uvedené knižní tituly:

  • Sport, výkon a metafyzika (cena 250Kč/ks)
  • Neztraťte motivaci v době blahobytu (cena 250Kč/ks)
  • Vnitřní svět vítězů (cena 300Kč/ks)
  • Život na uzdě (cena 300Kč/ks)

Počet knih je omezen. Žádáme, abyste se v případě vážného zájmu o výše zmíněné knižní tituly nahlásili prostřednictvím Instagramové zprávy (@parlament.cop).

Akce je pořádána Studentským parlamentem Sezimácké střední.

Kdo je Marian Jelínek?

Marian Jelínek, narozený 18. listopadu 1963 v Českém Krumlově, je známý hokejový trenér, který se mimo trenérství zajímá o psychologii a filozofii. Zmíněnou psychologií, zejména tou sportovní, a mentálním koučinkem se zabývá déle než 25 let. Svou kariéru hokejisty započal v Písku, konkrétně jako útočník.

Vystudoval Fakultu tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy,  obor tělesná výchova a zeměpis. V druhém ročníku studia si přidal obor trenérství se specializací na lední hokej. Studiem se zabýval i později, při čemž v roce 2004 získal doktorát z kinantropologie, vědě o pohybu, a v roce 2015 získal druhý doktorát ze sportovní psychologie.

Během své dosavadní kariéry vydal mnoho knih a na vydání několika knih se podílel jako spoluautor. Mezi nejznámější z nich se řadí knihy „Vnitřní svět vítězů“, „Tajemství životní motivace“, kterou napsal se spisovatelem Jiřím Kuchařem, a „Strach je přítel vítězů“, na které pracoval s Markétou Hůrkovou.

Za jeden z jeho největších trenérských úspěchů se dá považovat zlato z Mistrovství světa v ledním hokeji v roce 2005, na které jako asistent trenéra připravoval českou reprezentaci. Mezi jeho další úspěchy se řadí dva tituly mistra Extraligy, které získal klub HC Sparta Praha během jeho působení jako asistent trenéra, a bronz v Extralize, který pod jeho vedením získal klub HC Plzeň.

Během své dosavadní kariéry využil nejen svých trenérských dovedností, ale i svých znalostí z oboru sportovní psychologie, a to v případě spoluprací s řadou vrcholných sportovců. Mezi zmíněné sportovce se řadí tenistka Karolína Plíšková, hokejový brankář Petr Mrázek, plavec Jan Micka, fotbalista Václav Kadlec a v neposlední řadě Jaromír Jágr, se kterým spolupracoval 10 let.