StreTech 2024 / konference

logo_2021

Dne 5. června proběhla v Praze tradiční akce Středoškolská technika – StreTech 2024, které se zúčastnilo na 61 středních škol z celé ČR. Děkanem bylo připomenuto i významné výročí Fakulty strojní, kdy před 160 lety začala výuka strojního inženýrství na pražské technice. Cílem konference StreTech 2024 bylo umožnit setkání a prezentaci prací studentek a studentů a jejich středních škol na půdě ČVUT v Praze. Práce byly jak individuální, tak týmové a časté byly i projekty navázané na středoškolskou výuku.

Michal Zděnek, žák naší školy, prezentoval práci zabývající se vývojem výukové aplikace, pro vyučování práce na projektech formou platformy pro sdílení souborů. V teorii tato práce zkoumá využití projektové výuky na základních a středních školách v České republice a četnost využití informačních technologií ve výuce. Cílem tvorby aplikace je zpopularizovat v českém školství projektovou výuku, aby žáci měli lepší vztah k dlouhodobé a souvislé práci na delším zadání a neměli s tím problém.

Zúčastnili jsme se také soutěžní ankety škol, kde jsme skončili mezi deseti oceněnými.

Zájem návštěvníků, i z řad pedagogů ČVUT, o práce talentovaných studentů byl značný. Potvrdil, že letošní akce StreTech byla opět úspěšná.