Fotbal – okresní kolo

Žáci naší školy se ve čtvrtek, 25.4. 2024 zúčastnili okresního kola turnaje středních škol ve fotbalu. Za účasti sedmi středních škol se turnaj odehrál ve dvou skupinách. Pouze vítěz skupiny měl možnost hrát finále. Naši borci byli zařazení do těžší skupiny, nicméně ambice měli nejvyšší.

To se potvrdilo hned v prvním utkání, kdy s přehledem zvítězili nad SŠSaI Tábor 6:0.Druhý zápas s Gymnáziem Tábor byl jiný level. Utkání mělo úplně jiný náboj, protože se jednalo o postup do finále. Naši šuteři měli celý zápas pod kontrolou, ale nepřálo nám štěstí v koncovce. Zahodili jsme několik hodně slibných šancí, takže utkání skončilo bezbrankovou remízou. Nicméně i tento výsledek nám zaručil účast ve finále.

V něm proti nám nastoupil velice silný soupeř, a to SPŠ Tábor. Zápas měl vysokou úroveň a hrál se otevřený fotbal nahoru dolu. Gólové šance se střídaly na jedné i druhé straně. Dlouho se hrálo bez branek a bylo to velmi dramatické. Naši šuteři se ale nakonec prosadili po standardní situaci a vstřelili vítězný gól.

Tento gól rozhodl o našem vítězství v turnaji a zajistil nám postup do krajského kola.

Pořadatelem krajského kola bude Třeboň. Už se těšíme.

Kluci DĚKUJEME za reprezentaci školy a hlavně za bojovnost a fotbalové srdíčko.