VÝSTAVA VZDĚLÁNÍ A ŘEMESLO

VaR logo
#_LOCATIONMAP

Datum / čas
3. 11. 2022 - 5. 11. 2022 9:00 - 17:00


VZDĚLÁNÍ A ŘEMESLO, 3. – 5. listopadu 2022 
(čtvrtek a pátek 9:00 – 17:00, sobota 9:00 – 16:00).

Největší jihočeský veletrh středního, odborného a vysokoškolského vzdělání.

Tři dny,  6 pavilonů, expozice škol a regionálních zaměstnavatelů,  doprovodný pódiový program a poradenství při volbě studia – to je tradiční výstava, na které budoucí středoškoláci získají ucelený přehled o možnostech studijních a učebních oborů pro školní rok 2023/2024.

Školy a zaměstnavatelé na jednom místě

Každoročně navštíví výstavu během tří dnů tisíce návštěvníků, navštěvují ji žáci 8. a 9. ročníků základních škol, jejich učitelé, výchovní poradci i rodiče. Cílem je usnadnit žákům základních škol výběr dalšího studia.  

Žáci se můžou ptát  nejen pedagogů z vystavujících škol, ale i studentů a absolventů, a díky tomu zjistí co nejvíce informací o studijních programech, přijímacích zkouškách, vybavení škol, zázemí pro studium i dalších aktivitách, které školy nabízejí. Spolu se školami, nebo samostatně, vystavují i regionální zaměstnavatelé, kteří v rámci studia nabízí praxi nebo pracovní stáž. Díky nim si můžou žáci vytvořit představu o možnostech uplatnění na trhu práce po absolvování vybraného oboru.

SOBOTA JAKO IDEÁLNÍ DEN PRO NÁVŠTĚVU S RODIČI

VZDĚLÁNÍ A ŘEMESLO na českobudějovickém Výstavišti začíná ve čtvrtek 3. listopadu a končí v sobotu 5. listopadu. Sobota je ideálním dnem pro návštěvy rodičů, kteří můžou svému dítěti poradit s výběrem školy a nebo jej správně nasměrovat pro jeho budoucího povolání. S volbou školy a povolání pomůže i informační a poradenské středisko Úřadu práce ČR.

Vstup je pro všechny návštěvníky zdarma.