Dlouhodobá mobilita ve španělské Malaze

logo Erasmus02

Vojta a Tomáš z IT3 už více jak měsíc pobývají v Malaze a absolvují zde svou pracovní stáž v rámci programu Erasmus+. Dle jejich vlastních slov je „Španělsko super, v týdnu pracuji na tom co mě baví a účastním se hodin angličtiny, abych se v ní zlepšil. Po práci a o víkendu můžu dělat další věci, co mě baví, jako třeba jít na pláž, opalovat se a plavat v moři.“

Zda je to opravdu tak super můžete posoudit sami – fotky níže

Ostatní fotografie:

Škola: Tento pohled se nám každý týden naskýtá při návštěvě místní jazykové školy, ve které plníme zadané úkoly. Pár metrů od tohoto místa se nachází pláž, která je ideálním místem pro odpočinek po práci.

Muelle Uno: Chvíli jsem si zpříjemnil pohledem na rušnou promenádu Muelle Uno, která sousedí s Málagským přístavem. Krom výhledu na centrum Málagy a kotvící lodě zde také nechybí mnoho restaurací a obchodů.

Málaga: V Málaze jsem mimo jiné navšívil také hradní kompex Alcazaba, který je opevněným koridorem propojen s hradem Gibralfaro. Tyto pevnosti sloužily původně k obraně města a tak jsou příhodně umístěné na kopci, díky této skutečnosti se zde vyskytuje mnoho míst, z kterých je krásný výhled na město Málaga.

Římske divadlo: Při prohlídce historického centra jsem nemohl opomenout monumentální Římské divadlo, které se nachází hned vedle hradu Alcazaba. Na tomto místě jsem si tak mohl prohlédnout pozůstatky Říma, na které jsem pak plynule navázal Maurskými stavbami.