VÚ Bechyně / exkurze

logo sezimacká střední

Dne 23.6. 2026 se třída TL2  a vybraní žáci ze tříd ETS2 a ME2 účastnili odborné exkurze v rámci projektových dnů do vojenského útvaru v Bechyni, kde si nás vzal pod křídla por. Mašek a vymyslel pro nás velice zajímavý program. Byli jsme provedeni místním muzeem munice, kde bychom byli schopni strávit celý den a pořád bychom měli co vidět a o čem si povídat. V další části programu jsme si vyzkoušeli s rotou EOD vyhledávání min a operování robota, jehož úkolem je miny a bomby zneškodňovat. V poslední části programu jsme zamířili do vozového parku prohlédnout si techniku, kterou má k dispozici ženijní strojní četa. Celkově to byl velice zajímavý a zábavný den a tímto bychom chtěli poděkovat vojákům, kteří se o nás ten den hezky starali.

https://fb.watch/HZZDmNQaCU/
https://fb.watch/HZZDmNQaCU/

Obrázky je pouze ilustrační, v celém vojenském areálu je přísný zákaz focení.
Použito z webu VHÚ Praha – https://www.vhu.cz/stala-expozice-zenijniho-vojska-v-bechyni/